Obsazenost pokojůKde nás najdete- podrobněji -Cykloturistika

Okolo Strážnice se nachází řada cyklotras. Můžete se vydat např. Strážnickou vinařskou stezkou, Strážnickým pomoravím, Bělokarpatskou stezkou nebo Strážnickými vinohrady. Přehled cyklostezek a cyklotras ve Strážnici a okolí najdete zde.

 

Zajímavosti a památky města Strážnice

Ve Strážnici můžete navštívit celou řadu zajímavých míst a památek. Jejich přehled naleznete zde.

Za návštěvu rozhodně stojí Strážnický skanzen (Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy). Dále můžete navštívit městské muzeum.

 

Baťův Kanál

Baťův kanál bezprostředně sousedí se zahradou penzionu. Přístaviště s půjčovnou lodí leží ve vzdálenosti cca 500 m. Zde si můžete zapůčit od kánoe přes malý motorový člun až po obytnou motorovou loď. Dále můžete využít vodního bike-taxi nebo se vydat na vyjížďku vyhlídkovou lodí Amos.

 

 

Možnosti koupání

Přímo ve Stážnici je možno ke koupání využít hezké koupaliště.

Pokud upřednostňujete přírodní koupání, můžete navštívit vodní nádrž Lučina, která se nachází cca 8 km od Strážnice v krásném prostředí CHKO Bílé Karpaty. Okolo nádrže je řada občerstvovacích zařízení a půjčovna šlapadel. V blízkosti nádrže se nachází rybník Kejda s možností rybaření.

Další možnost přírodního koupání poskytuje vodní nádrž Mlýnky, která leží na Česko-Slovenské hranici 6 km od Strážnice směrem na Radějov.